Produkty
Nasze najnowsze roboty - manipulatory znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, jak np. przemyśle spożywczym, chemicznym czy elektromaszynowym.
Zautomatyzowane inteligentne manipulatory, wyposażone w elektroniczne systemy wizyjne, w znacznym stopniu odciążą człowieka w precyzyjnych, ciężkich i szkodliwych pracach.

Opracowana seria 6-osiowych robotów – manipulatorów SUR z nowoczesnym autorskim systemem wizyjnym służącym do rozpoznawania cech produktu oraz identyfikacji produktów w procesach produkcyjnych to najnowsza oferta produktowa firmy. Mogą być one stosowane w wielu gałęziach przemysłu, jak np. w przemyśle spożywczym, chemicznym czy elektromaszynowym. W zależności
od zastosowanych elementów roboczych wykorzystywane mogą być one do przenoszenia, paletyzacji, pakowania, wycinania, wiercenia, montażu (klejenia, lutowania, spawania), polerowania czy też malowania. Ilość zastosowań ograniczona jest jedynie potrzebami użytkowników. Roboty te współpracują również z systemami wizyjnymi. Trzy wielkości robotów zostały tak dobrane, by zapewnić możliwość optymalnego wyboru dla określonych wymagań i dostępnej przestrzeni roboczej.

Robot SUR5 posiada udźwig 5 kg w całym zakresie roboczym o promieniu wynoszącym 1000 mm. Jednoczesne kojarzenie ruchów roboczych każdej osi pozwala na wykonywanie operacji z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej precyzji pozycjonowania i powtarzalności manewrów. Predysponuje go to do zastosowań w ograniczonej przestrzeni oraz wymagających większej precyzji. Robot ten może pracować zarówno przymocowany do podłogi, ściany czy sufitu. Robot SUR5 charakteryzuje się budową modułową, umożliwiającą szybką adaptację do specyficznych wymagań klienta, uwzględniających zasięg i udźwig.
Przekładnie firmy Harmonic Drive zapewniają dużą dokładność głównie poprzez praktycznie bezluzową konstrukcję. Stojany silników tego samego producenta są montowane w korpusach projektowanych i wykonywanych przez firmę SORTER. Odpowiedni dobór parametrów napędów decyduje o zachowaniu optymalnej równowagi między momentami obrotowymi a masą poszczególnych przegubów w robotach serii SUR.

 

Robot SUR15 ma większy udźwig wynoszący 15 kg w całym zakresie roboczym o promieniu wynoszącym 1250 mm. Dzięki temu może przenosić cięższe przedmioty i pracować z większymi końcówkami wykonawczymi.
Wykorzystane w trzech największych przegubach wysokoprecyzyjne przekładnie cykloidalne firmy Spinea wraz serwonapędami od Beckhoffa i wieloobrotowymi enkoderami absolutnymi zapewniają gwarancję wysokiej precyzji i powtarzalności w ruchu robota. Prędkości w granicach ½ obrotu na sekundę w poszczególnych stawach dodatkowo sprzyjają optymalizacji procesów produkcyjnych, do których roboty są dedykowane.

Największy z robotów SUR35 posiada bardzo duży udźwig wynoszący aż 35 kg i duży zakres roboczy wynoszący aż 1750 mm. Może przenosić duże opakowania zbiorcze i pracować za pomocą dużych narzędzi. Dla robota SUR35 przewidziano możliwość zwiększenia przestrzeni roboczej poprzez zastosowanie dedykowanej dla niego ruchomej podstawy umożliwiającej przesuw liniowy robota. Dodatkowo dla tego robota opracowano serię uchwytów do paletyzowania.
Aby przy zwiększeniu udźwigu i zasięgu ramienia, zachować precyzję i powtarzalność ruchu robota SUR35, zdecydowano się na wykorzystanie serwonapędów firmy Mitsubishi serii J3, wraz z enkoderami absolutnymi dużej rodzielczości oraz charakteryzujących się minimalnym luzem kątowym przekładni cykloidalnych firmy Nabtesco.

Można stwierdzić, że roboty, poprzez swoje funkcjonalności oraz zastosowanie konstrukcji DUAL stanowią odpowiednik korpusu ludzkiego do wykorzystania w assemblingu komponentów produkcyjnych. Każdy robot z rodziny SUR ma inną strukturę kinematyczną, optymalizowaną pod kątem przeznaczenia. Do napędu wszystkich osi zastosowano silniki bezszczotkowe zapewniające dużą szybkość i precyzję działania. W konstrukcji robotów zastosowano nowoczesne bezluzowe przekładnie harmoniczne i cykloidalne, umożliwiające uzyskanie doskonałych parametrów mechanicznych przy niewielkich rozmiarach i masie. Kontrolę nad pracą robota sprawuje łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs graficzny własnego autorstwa, umożliwiający szybką konfigurację i obsługę osobom nie znającym się na robotyce. Nasz roboty umożliwią znaczną redukcję kosztów produkcji, jak również rozwiązane zostaną wszelkie problemy nabywców z ewentualnym pozyskaniem w krótkim czasie obsługi linii, w przypadku krótkich terminów realizacji dużych zamówień. Urządzenia wyposażone w opracowaną technologię gwarantują szybką podaż wysokiej jakości produktów z jednoczesną stuprocentową kontrolą produkcji, poprzez system weryfikacji elektronicznej i optycznej.


Analizując ogólne trendy utrzymujące się w Polsce, w Europie oraz na rynkach światowych można zauważyć, iż zautomatyzowane inteligentne manipulatory wyposażone w elektroniczne systemy wizyjne, w znacznym stopniu odciążą człowieka w precyzyjnych, ciężkich i szkodliwych pracach. Wiele gałęzi przemysłu wymaga i wymusza automatyzację procesów produkcyjnych, a wymienne oprzyrządowanie oraz proste, intuicyjne programowanie manipulatorów pozwoli na szybkie i elastyczne integrowanie robotów, w zależności od bieżących potrzeb. Zastosowanie innowacyjnego sposobu programowania manipulatorów poprzez stosowanie systemów wizyjnych skróci do minimum przygotowanie i uzbrojenie urządzenia do pracy oraz umożliwi autonomiczne poruszanie się w środowisku pracy.

Kontakt

EURO ROBOTICS SP. Z O.O.

ul. Gdyńska 32

26-600 Radom